پنج مدل محبوب از سیکو در بازار جهانی ساعت‌های دست‌دوم

پنج مدل محبوب از سیکو در بازار جهانی ساعت‌های دست‌دوم

پنج مدل محبوب از سیکو در بازار جهانی ساعت‌های دست‌دوم

ساعت‌های سیکو همیشه مترادف کلماتی مانند: کارآمد، ساده، شیک و بدون تجملات اضافی است که این صفات برای من یادآور خودروهای ژاپنی هم هست. برای همین ساعت‌های سیکو مانند ماشین‌های ژاپنی در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد و حتی کلکسیونرهایی که علاقه زیادی به جمع‌آوری ساعت‌های سوئیسی از خود نشان می‌دهند، گاهی از سیکو هم ساعتی در مجموعه آن‌ها دیده می‌شود. اما در این مقاله ما قصد داریم پنج‌تا از محبوب‌ترین ساعت‌های سیکو را در بازار جهانی ساعت‌های دست‌دوم دنیا به شما معرفی کنیم و لازم به ذکر است که این اطلاعات را منبع اصلی یعنی وب‌سایت کرونو ۲۴ که بازار آنلاین ساعت‌های لوکس جهان محسوب می‌شود، به‌تازگی ارائه کرده.

 

  • سیکو اسپریت SARB۰۳۳

 

اولین ساعت این لیست را مدل اسپریت SARB۰۳۳ از آن خودش کرده اما چه چیزی باعث محبوبیت این مدل شده؟ قاب ۳۸ م م استیل، صفحه ساده و خوانا که المان‌های طراحی سیکو را به‌خوبی یدک میشکد و خوش‌دستی و راحتی این ساعت که بسیاری از علاقه‌مندان این مدل را ازنظر اجرا و طراحی همپای سری لوکس سیکو یعنی گرند سیکو می‌دانند و در کنار این‌ها قیمتی در حدود ۶۰۰ دلار سیکو اسپریت SARB۰۳۳ را تبدیل به یک ساعت همه‌کاره و خوش قیمت کرده. نکته مهم دیگری که درباره این مدل باید بدانید این است که از سال ۲۰۱۸ سیکو تولید آن را متوقف کرده و هنوز هم جایگزین خیلی مناسبی در این محدوده قیمتی و با این مشخصات برای خریداران معرفی نکرده است به همین دلیل هم قیمت این مدل نوسان نسبتاً زیادی در بازار دارد و بین ۶۰۰ تا ۹۰۰ دلار معامله می‌شود.

 

  • سیکو آلپینیست SARB۰۱۷

 

سری آلپنیست جایگاه خاصی به‌عنوان اولین ساعت اسپرت سیکو در تاریخچه این برند دارد. سیکو آلپینیست SARB۰۱۷ اولین بار در سال ۲۰۰۶ برای فروش در بازار ژاپن به بازار عرضه شد و خیلی زود به خاطر ترکیب صفحه سبزرنگ با بند چرم، بین طرفداران سیکو در سراسر دنیا محبوب شد. اما همان‌طور که گفتیم این مدل فقط برای بازار ژاپن تولید می‌شد درنتیجه تعداد آن محدود بود و همین موضوع کمک به داغ‌تر شدن بازار این مدل و رفرنس خاص کرد. سیکو آلپینیست SARB۰۱۷ در حال حاضر در محدوده قیمتی مابین ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار در بازار جهانی معامله می‌شود که بسیار بالاتر از قیمت لیست این مدل که کمتر از ۶۰۰ دلار بوده، است.

 

  • سیکو SKX۰۰۷K۲

 

سری SKX سیکو جزو مدل‌های غواصی این برند محسوب می‌شود و از محبوبیت خوبی بین خریداران در سرتاسر دنیا برخوردار است. اما این محبوبیت دو دلیل مهم دارد، یکی اینکه این ساعت جزو ارزان‌ترین ساعت‌های باکیفیت غواصی موجود در بازار است و دوم این‌که سیکو از سال ۲۰۱۹ تولید سری SKX را متوقف کرد و علیرغم تعداد بالای تولیدشده، در دسترس بودن آن را برای خریدارانش سخت و بازار آن را داغ‌تر کرد. حالا بپردازیم به مشخصات فنی SKX۰۰۷K۲ که برای اولین در سال ۱۹۹۶ به بازار عرضه شد. قاب ۴۲ م م، صفحه مشکی‌رنگ، ضد آب بودن تا عمق ۲۰۰ متر و موتور یا کالیبر  ۷S۲۶که عملکرد بسیار خوب و قابل‌اطمینانی در طول این سال‌ها از خود به نمایش گذاشته است، از عوامل موفقیت SKX۰۰۷K۲ محسوب می‌شوند که در حال حاضر با رقمی در حدود ۳۵۰ تا ۶۰۰ دلار در بازار معامله می‌شود.

 

  • سیکو SKX۰۰۹K۲

 

توضیحاتی که در پاراگراف قبلی در مورد محبوبیت مدل SKX با صفحه مشکی و زه مشکی‌رنگ گفتیم را حالا با صفحه سرمه‌ای و زه آبی و قرمز معروف به پپسی عوض کنید تا به چهارمین ساعت این لیست برسیم. سیکو SKX۰۰۹K۲ نیز در محدوده قیمتی ۳۵۰ تا ۶۰۰ دلار در بازار معامله می‌شود و جزو مدل‌های موردعلاقه خیلی از کلکسیونرها است.

 

  • سیکو SKX۰۰۷K۱

 

آخرین ساعت این لیست بازهم از سری SKX است اما این بار مدل SKX۰۰۷K۱ که تنها تفاوتش با مدل K۲ در جنس بند این دو مدل است که K۱ به‌جای بند استیل با بند رابر(لاستیکِ) عرضه می‌شود به همین دلیل با رنج قیمتی پایین‌تری یعنی چیزی در حدود ۳۰۰ تا ۴۵۰ دلار در بازار معامله می‌شود. البته خیلی‌ها از بند پارچه‌ای یا چرم هم برای این مدل استفاده می‌کنند که به دلیل ماهیت طراحی همه این بندها برای این مدل مناسب است. به‌هرحال همان‌طور که در ابتدای مقاله گفتیم این ساعت‌ها جزو مدل‌های پرطرفدار سیکو در بازارهای جهانی محسوب می‌شود که البته ممکن است این موضوع در بازار کشورمان صدق نکند اما امیدواریم روزی بتونیم آمار درستی هم از مدل‌های پرطرفدار این برند ژاپنی دوست‌داشتنی در بین ساعت دوستان کشورمان ارائه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *